Seminar om valget i Sudan - for potensielle valgobservatører

Etter planen skal det gjennomføres demokratiske valg i Sudan i april 2010. Det er fremdeles uløste forhold omkring valget, men det forutsettes at de ulike problemene finner sin løsning.

SFS har mange medlemmer med lang fartstid i Sudan. I den sammenheng har foreningen fått støtte fra Norad og UD for å gjennomføre et seminar om det kommende valget. Deltakelse på seminaret forplikter ikke den enkelte deltaker til å være valgobservatør. Seminardeltakelse gir heller ikke automatisk kvalifikasjon som observatør. UD har imidlertid gitt uttrykk for at de valgobservatørene som skal sendes bør ha god kjennskap til Sudan.
19. - 20. mars 2010

Seminaret avholdes på Best Western Oslo Airport Hotell, Gardermoen. Seminaret er åpent for alle med interesse for Sudan, men det vil være begrenset antall plasser.

Påmelding innen 1. mars til Ove Sundnes på e-post ove.sundnes@yahoo.com. Vi ber om at du melder deg på så tidlig som mulig!

Seminarkostnader, inkludert kost og losji fra fredag 19. til lørdag 20. dekkes av Norad. Deltakerne må selv dekke reisekostnader og ekstra overnatting om nødvendig. Dersom ektefelle medfølger uten å være deltaker, vil det bli en tilleggspris på kr. 100, inkludert frokost men eksklusive lunsj og middag. Seminarmiddag om kvelden for ikke-deltakere er fastsatt til kr. 350. Drikkevarer kommer i tillegg. Ekstra overnatting fra torsdag til fredag eller lørdag til søndag koster kr. 795 + 100 kr. for ektefelle.

Foreløpig program kan sees her. Vi tar forbehold om endringer i programmet.

 
 
Sudan - Afrikas største land

Sudan er svært mangfoldig med både afrikansk og arabisk kultur, men er også herjet av krig og fattigdom.

SFS ønsker med denne webportalen å gi kunnskap om landet og gode linker til mer informasjon.

 
 

AKTIVITETSKALENDER

12. mars 2010

Møte i Sudanforum

 
20. mars 2010

SFS årsmøte 2010

Årsmøtet arrangeres lørdag 20 mars kl 15.30 - 18.00 på Best Western Oslo Airport Hotell på Gardermoen. Møtet avholdes i forlengelsen av seminaret om valget samme sted. Etter årsmøtet blir det festmiddag på hotellet for medlemmene.
 
PRESSE OM SUDAN

Aktuelle temaer